Çağrı merkezi
Kurumsal e-Posta

Kadın Meclisi

Sultangazili Bayanlardan Darülaceze'ye Ziyaret

Her yıl olduğu gibi bu bayramda Darülaceze sakinlerini hayırseverler yalnız bırakmadı. Kurban Bayramı’nın 3. gününde Darülaceze Müessesi’nin konukları, Sultangazili bayanlar oldu. Darülaceze sakinlerine hediyeler verip ellerini öpen Sultangazi Kadınlar Meclisi, yaşlıların gönlünü aldı.
116 yıldır korunmaya ve bakıma muhtaç insanlarımızı din, dil, ırk, cinsiyet ayrımı gözetmeksizin sevgi ve şefkatle barındıran Darülaceze Müessesi’nin Kurban Bayramındaki konukları Sultangazili bayanlar oldu. 
Sultangazi Kadınlar Meclisi üyeleri, Darülaceze’yi ziyaret ederek yaşlı ve bakıma muhtaçlarla bir araya geldi. 
 
Darülaceze sakinlerinin ellerini öperek Kurban Bayramını kutlayan ve çeşitli hediyeler dağıtan Sultangazi Kadınlar Meclis Başkanı Nurcan Öztürkmen, "Bayramlar, toplumları birbirine kaynaştıran, hoşgörü ve sevgiyi geliştiren günlerdir. Böyle bir bayramda tüm İslam âleminde büyük bir coşku var. Biz de bu coşkuyu Okmeydanı’nda bulunan Darülaceze’de yaşayan büyüklerimizle paylaşmayı amaçladık" diye konuştu.
Kadın Meclisi
 
Sultangazi Belediyesi Kadın Meclisi, ilk genel kurul toplantısını belediye binasında yaptı. Meclis salonunda yapılan toplantıda Kadın Meclisi’nin yönetimi belirlendi ve komisyonlar oluşturuldu.
 
Sultangazi Belediye Başkan Yardımcısı Av. Hacı Orhan’ın da bulunduğu toplantıya 67 kişi katıldı. Divan Kurulu’nun oluşturulmasını müteakiben saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra bir konuşma yapan Sultangazi Belediye Başkan Yardımcısı Av. Hacı Orhan, Sultangazi’nin geleceği için kadınların aktif rol almaları gerektiğini söyledi. Orhan, Sultangazi Belediyesi Kadın Meclisi’nin, kadınların problemlerinin çözümü noktasında aktif çalışma içerisinde olacağını belirterek, mecliste görev alan herkese başarılar diledi.
 
SORUNLARA ÇÖZÜM ÜRETİLECEK

 Kuruluş amacı Sultangazi’de yaşayan kadınların sorunlarını tespit edip çözüm önerileri getirmek, yaşadıkları kentin sorunlarıyla ilgilenmelerini sağlamak ve bu sorunlarla ilgili projeler üretmek olan Kadın Meclisi Başkanlığı’na, yapılan oylama sonucunda Nurcan Öztürkmen seçildi. Başkan yardımcılıklarına ise Nilgün Koca, Nagihan Geyik ve Ayfer Işılgan seçildi.
 Kadın Meclisi İcra Kurulu üyeliklerine ise Nilgün Koca, Nagihan Geyik, Ayfer Işılgan, Selda Ertaş, Nuran Hamamcı, Kadriye Şimşek, D. Yasemin Gündüz ve Fatma Nanırcı seçildi.
 Genel kurulda ayrıca Eğitim, Kadın ve Aile, Kadın İstihdamı, Engelliler Komisyonları oluşturuldu. 
Genel kurul sonunda bir konuşma yapan Nurcan Öztürkmen, kendisine verilen destek için teşekkür ederek; bütün ekiple Meclis’in kuruluş amacı doğrultusunda yoğun bir çalışma döneminin başladığını kaydetti.

© 2009 - 2017 Sultangazi Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü. Tüm hakları saklıdır.
Empati Design